Struny pro Monochord

Struny pro monochord
Monochordy jsou původně vědecké přístroje, které se sestávaly z jedné struny ukotvené na dřevěném rámu. Používaly se ve starém řecku a sloužily k pokusům a také demonstraci toho, jak fungují fyzikální zákonitosti.
Dnešní monochordy, které jsou v kategorii hudeních nástrojů, mají mnoho strun. Od cca 20 do 100… Zvláštností je, že všechny struny jsou naladěny stejně – někdy mimo poslední struny, která se ladí o oktávu níže. Z toho také vyplývá, že všechny struny jsou ze stejného materiálu a mají stejný průměr.
Zvuk monochordu je vskutku magický a užívá se pro meditativní i léčebné účely. Doporučujeme vám najít si monochord na youtube – i když velmi bohaté alikvótní tóny na tomto médiu zanikají, získáte hned představu, o co jde.
Jako struny se dají použív vlastné úplně jakékoliv struny (samozřejmě přizpůsobené danému ladění). Podle naší zkušenosti největší magii tónů rozehrajete s fosfor-bronzovými strunami. Určitě je ekonomičtější koupit si metráž než jednotlivé struny. Pokud v nabídce metráže nenajdete průměr, který potřebujete, napište nám. Rádi vám připravíme struny jenom pro vás. Ať už ve formě metráže nebo jako svazek strun, na které vám zapleteme očka dle vašich požadavků.